صفحه اصلیساخت آپارتمانساخت ویلاپروژه هازمینبــازسازی مهنــــدسیطراحـــی و معمـــاریفروشگاه دکوراسیون داخلیفناوری های نویندرخواست همکاریآرشیو تصاویرآرشیو مقالاتثبت سفارشارتباط با مامعرفی

شرکت ساختمانی در رشت

تلگرام اینستاگرام
خانه

طراحی اتاق کودک در رشت

هوشمندسازی ساختمان

این سیستم برای کنترل سرویس ها ، مانیتورینگ ، نظارت بهینه ، پیدا کردن عیوب و مشکلات آن ها طراحی می شود. با استفاده از این سیستم کلیه زیر سیستم های یک ساختمان هوشمند شامل سیستم کنترل روشنایی ، سیستم تهویه ، سیستم اعلام حریق ، سیستم ایمنی سیستم اعلام سرقت و... یکپارچه شده و عملیات کنترل اتوماتیک ، مانیتورینگ و نگهداری از این سیستم ها به صورت بهینه انجام خواهد شد.

هوشمندسازی

سیستم کنترل روشنایی:

برای هوشمند سازی این بخش نیاز به سنسورهای روشنایی است ، این سنسورها باید قابلیت تشخیص حضور و اندازه گیری شدت نور را داشته باشد که معمولا از سنسورهای مادون قرمز استفاده می شود. زاویه پوشش این سنسورها 360 درجه است این سنسورها فابلیت اندازه گیری نور و مقایسه آن با مقدار نور مرجع را دارند و در زمان کاهش نور به طور خودکار لامپ ها را روشن می کنند.

سیستم تهویه مطبوع:

پر مصرف ترین تجهیزات موجود در ادارات سیستم سرمایش و گرمایش می باشد که با هوشمند سازی آن می توان مصرف انرژی را به مقدار قابل ملاحظه ای کاهش داد.این کنترل هامی تواند محدود به اسپیلت ، هواساز ، فن کوئل و یا برای موتورخانه باشد. که به دو صورت کنترل اتاقی و کنترل موتورخانه می باشد.

کنترل اتاقی:

که یک سنسور دما در بیرون ساختمان نصب می شود و مقدار دمای مرجع را اندازه گیری می کند.

کنترل موتورخانه:

در سیستم موتورخانه بویلر ها در تمام سال به دلیل تامین آب گرم مصرفی و ایجاد حرارت در حال کار هستند بنابراین بیشترین انرژی توسط آن ها مصرف می شود. که سیستم هوشمندسازی برای این بخش به این صورت عمل می کند که مصرف لوازم گرمایشی در ساعات اداری را کنترل کرده و در زمان غیر اداری به حالت آماده باش نگه می دارد.

کنترل هوشمند خانه

سیستم کنترل دسترسی:

این بخش مهمترین بخش برای امنیت ساختمان می باشد، این سیستم در ساختمان های اداری ، مدیریت تردد افراد و وسایل نقلیه و همچنین اعلام آلارم را بر عهده دارد.

سیستم اعلام سرقت:

این سیستم برای هشدار دادن به یک کاربر و یا یه یک ایستگاه مرکزی طراحی شده و از سنسورهایی که به چشم های الکترونیکی مشهور هستند و برای اعلام کردن ورود غیر مجاز به سیستم کنترل مرکزی طراحی شده اند که مشهورترین آن ها سنسورهای با مادون قرمز هستند.

سیستم اعلام حریق:

این سیستم یکی از سیستم های امنیتی ساختمان می باشد که با استفاده از دیتاهای ارسالی آشکار ساز ها، سرعت پخش آتش در ساختمان را محاسبه کرده تا از گسترش آن سریعا پیشگیری شود و این اطلاعات سریعا به مرکز آتش نشانی فرستاده می شود.

آرشیو گالری تصاویر

شرکت ساختمانی در رشت