صفحه اصلیساخت آپارتمانساخت ویلاپروژه هازمینبــازسازی مهنــــدسیطراحـــی و معمـــاریفروشگاه دکوراسیون داخلیفناوری های نویندرخواست همکاریآرشیو تصاویرآرشیو مقالاتثبت سفارشارتباط با مامعرفی

شرکت ساختمانی در رشت

تلگرام اینستاگرام
خانه | ثبت سفارش آنلاین | قوانین و مقررات | ثبت شکایات

طراحی اتاق کودک در رشت

بازسازی ساختمان

امروزه به دلیل هزینه هنگفت ساخت و ساز ، مردم برای ایجاد تغییرات در نمای ظاهری محل سکونت خود نوسازی و بازسازی ساختمان را به تخریب و ساختن دوباره ترجیح می دهند.

بازسازی ساختمان باید براساس شناخت کلی از فرهنگ آن کشور و قوانین حاکم بر آن باشد و همچنین شرایط آب و هوایی خاص یک منطقه نیز تاثیر زیادی بر روند اجرای بازسازی و نوسازی دارد.

شرایط اقتصادی افراد در روند بازسازی ساختمان تاثیر بسزایی دارد ، به طور مثال به دلیل تنوع زیاد در بخش شیرآلات یک ساختمان هزینه تمام شده می تواند بسیار متفاوت باشد که با توجه به بودجه سازنده انتخاب می شود. سلیقه افراد در زمینه بازسازی متفاوت می باشد که به طور مثال در یک کشور در یک روستا یا شهر انتخاب رنگ آمیزی و دکوراسیون داخلی ساختمان ها با یکدیگر تفاوت بسیاری دارد.

الویت ها در بازسازی:

در ابتدا باید مشخص کنیم که تصمیم داریم چه کارهایی کنیم و چه مقدار هزینه برای این تغییرات در نظر داریم و باید شرایط خانه را مدنظر قرار داده و قسمت های مختلف خانه را مورد بررسی قرار دهیم.

تمام لوله کشی های آب ، رادیاتور و سیم کشی های برق را بررسی می کنیم چون ممکن است بخشی از آن پوسیده شده باشد و حادثه ساز شود.

عایق بندی سرویس بهداشتی ، حمام و آشپزخانه باید چک شود ، به دلیل آنکه اگر نشتی آب وجود داشته باشد ممکن است کف ریزش کند که بسیار خطرناک است و تعمیر آن هزینه بالایی دارد.

موارد فوق قسمت های حیاتی ساختمان هستند و بازسازی آن ها باید در الویت قرار بگیرد و سپس به سراغ سایر بخش ها مانند درب ها ، پنجره ها و دکوراسیون داخلی برویم.

در بازسازی منازل نقاطی وجود دارد که اگر در آن ها تغییراتی به وجود آوریم باعث می شود از فضا استفاده مفید تری شود و بر زیبایی آن بیفزاید:

1-از بین بردن فضای پرت ساختمان و استفاده مفید از آن 

2-تغییر و ترمیم کابینت ها و نمای ورودی و... آشپزخانه 

3-زیباسازی و تغییرات در سرویس بهداشتی با استفاده از کاشی و شیر آلات و...

4- زیباسازی سالن پذیرایی با تغییرات در کف ها (پارکت و کفپوش) ، دیوارها (رنگ ، کاغذ دیواری) که این تغییرات را می توان در اتاق خواب نیز انجام داد.

5-استفاده از درب و پنجره های دوجداره که علاوه بر زیبایی دارای استقامت مناسب بوده و همچنین از ورود آلودگی و سرو صدا جلوگیری می کند.

هزینه بازسازی:

هزینه بازسازی خانه بر عوامل زیادی بستگی دارد ، موارد مورد نظر بکار رفته ، خارجی یا ایرانی بودن مواد ، نوع بازسازی (بازسازی کامل یا بازسازی قسمتی مانند کابینت و دیوارها ) و یا مواردی دیگر اثر گذار است.

عوامل تاثیر گذار بر بازسازی خانه:

1-اندازه مساحت خانه (متراژ)

2-سبک خانه (مزرعه ، مدرن ، قدیمی ، خانه باغ )

3-ساخت و ساز دیوار بیرونی (قاب ، آجر)

4- تعداد آشپزخانه ، حمام و کیفیت مواد 

5-نوع پارکینگ (متصل یا جدا)

6-ویژگی های خاص (شومینه ، ایوان ، پنجره های سقفی )

7-اضافات ( زیر زمین ، پشت بام و...)

برای دریافت اطلاعات بیشتر در زمینه بازسازی ساختمان مورد نظر خود، به بخش بازسازی سایت مراجعه فرمایید.

مقالات مرتبط

چگونه کاغذ دیواری انتخاب کنیم

چگونه کفپوش انتخاب کنیم

بازسازی به سبک ماحی

آرشیو گالری تصاویر

شرکت ساختمانی در رشت