صفحه اصلیساخت آپارتمانساخت ویلاپروژه هازمینبــازسازی مهنــــدسیطراحـــی و معمـــاریفروشگاه دکوراسیون داخلیفناوری های نویندرخواست همکاریآرشیو تصاویرآرشیو مقالاتثبت سفارشارتباط با مامعرفی

شرکت ساختمانی در رشت

تلگرام اینستاگرام
خانه

طراحی اتاق کودک در رشت

کاغذ دیواری ضد زلزله

این کاغذ به عنوان یک دیوارپوش می تواند جهان را کمی در مقابل زلزله مقاوم تر کند.

کاغذ دیواری ضد زلزله از چه موادی تشکیل شده است:

در ابتدا این کاغذ ها را از فیبر کربن می ساختند اما به دلیل آنکه فرایند مبتنی به الیاف کربن خیلی گران و آلوده کننده است ، در نتیجه در سال 2010 تیم تحقیقاتی بر روی این کاغذ دیواری ها تمرکز دقیق تری کرده و فیبر شیشه را جایگزین فیبر کربن کردند. فیبر شیشه به دلیل مقاومت ویژه و خواص الاستکی که در ترکیب با چسب پلی اورتان دارد انتخاب گردید. این کاغذ ها به راحتی می تواند توسط یک نصاب کاغذ معمولی نصب شود.

کاغذ دیواری ضد زلزله

چگونگی عملکرد کاغذ دیواری ضد زلزله:

کاغذ دیواری ضد زلزله مانند کاغذدیواری های معمولی به سادگی به دیوار می چسبد. بیش از 1/3 میلیارد نفر در جهان در معرض زلزله هستند اما نقطه شروع این تحقیقات در کشور زلزله خیز رومانی بود ، محققان در ابتدا بر روی نقاطی که تحت فشار هستند تمرکز کردند مانند گوشه قاب درها و یا ملات بین آجرها که به آنها ایده پوشاندن دیوار با یک لایه جهت افزایش مقاومت را دارد ، اما این کاغذ ها با چسب های معمولی ناتوان از دریافت بارهای وارد بر بنا هستند.

کاغذ دیواری ضد زلزله

چسب کاغذ دیواری ضد زلزله:

چسب پیوند حیاتی بین الیاف شیشه و دیوار است.چسب انعطاف پذیری که در حال حاضر استفاده می شود براساس گسترش انطباق پذیری اورتان است که توسط شرکت بایر ایجاد شده است. یکی از مزایای این چسب حلال پذیری آن با آب است ، این به آن معناست که این چسب بسیار مناسب برای محیط داخلی منزل است.دیوارپوش الیاف شیشه ای و چسب آن ، آجرهارا در کنار یکدیگر نگه داشته و مانع فروپاشی دیوار می شود و یا حداقل فروپاشی را به تاخیر می اندازد.

مقالات مرتبط

تاریخچه کاغذ دیواری

چگونه کاغذ دیواری انتخاب کنیم

آرشیو گالری تصاویر

شرکت ساختمانی در رشت