صفحه اصلیساخت آپارتمانساخت ویلاپروژه هازمینبــازسازی مهنــــدسیطراحـــی و معمـــاریفروشگاه دکوراسیون داخلیفناوری های نویندرخواست همکاریآرشیو تصاویرآرشیو مقالاتثبت سفارشارتباط با مامعرفی

شرکت ساختمانی در رشت

تلگرام اینستاگرام
خانه | ثبت سفارش آنلاین | قوانین و مقررات | ثبت شکایات

طراحی اتاق کودک در رشت

تاریخچه کاغذ دیواری

تاریخچه کاغذ دیواری از چین باستان آغاز می شود و برای این ادعا 2 دلیل وجود دارد:

1-چینی ها مخترع کاغذ بودند 

2-آنها کاغذ برنج را 200 سال قبل از میلاد بر دیوارهای خود می چسباندند

در قرن 8 میلادی یک چینی راز کاغذ را به عرب ها فاش نموده و آنها این دانش را به اروپا منتقل کرده و بعد از آن بسیاری از اروپاییان ثروتمند کاغذهای وسیع نقاشی شده را برای نصب به دبوار منازل خودشان سفارش می دادند.اما کاغذ دیواری واقعی با پیدایش صنعت چاپ متولد شد.

در دوران رونسانس کاغذ های دیواری توسط تکنیک الگوهای چوبی تولید می شد. از زمان قرون وسطی افراد فوق ثروتمند جامعه عادت به نصب فرشینه های تزیینی بسیار گران قیمت بر دیوار منازل خود داشتند که هم زیبایی می بخشید و هم عایقی برای انرژی در آن زمان بوده و به علت قیمت بسیار بالا حتی افراد سرمایه دار هم توانایی خرید آن را نداشته و به کاغذ های دیواری روی آوردند. به همین دلیل کاغذدیواری های اولیه طرح هایی مشابه فرشینه ها داشتند.

 

کاغذ دیواری نشیمن

بزرگترین تصویر چاپی ، طاق نصرت بود که مکسیمیلیان اول در سال 1515 سفارش داده بود که ابعاد آن 3/57 در 2/95 متر داشت و از 192 ورق تشکیل شده بود و در چاپ اولیه آن 700 کپی از آن تولید شد تا در سالن های اجتماعات شهری آویخته شود. نمونه های بسیار کمی از کاغذدیواری های اولیه به جا مانده اما الگوهای آن هنوز هم در دسترس است.

انگلستان کشور پیشرو در صنعت کاغذ دیواری می باشد. قدیمی ترین کاغذ چاپ شده در این کشور به سال 1509 برمیگردد.در اوایل قرن نوزدهم با توسعه چاپ تولید کنندگان کاغذ دیواری در انگلستان موفق به تولد انبوه آن شدند که این امر باعث شد قیمت آن کاهش یافته و طبقه متوسط جامعه توان خرید آن را داشته باشد. با شروع قرن بیستم کاغذ دیواری یکی از اقلام مورد استفاده در منازل در غرب دنیا گردید.

 

کاغذ دیواری پذیرایی

ورود این محصول به ایران به دوران حکومت ناصرالدین شاه قاجار بازمیگردد. وی به دلیل علاقه خاص به شیوه های معماری و هنر غربی ها در زمان نوسازی کاخ گلستان دیوارهای آن را با کاغذ دیواری پوشانده و این محصول را به کشور وارد کرد.

مقالات مرتبط

کاغذ دیواری ضد زلزله

چگونه کاغذ دیواری انتخاب کنیم

آرشیو گالری تصاویر

شرکت ساختمانی در رشت