صفحه اصلیساخت آپارتمانساخت ویلاپروژه هازمینبــازسازی مهنــــدسیطراحـــی و معمـــاریفروشگاه دکوراسیون داخلیفناوری های نویندرخواست همکاریآرشیو تصاویرآرشیو مقالاتثبت سفارشارتباط با مامعرفی

شرکت ساختمانی در رشت

تلگرام اینستاگرام
خانه | ثبت سفارش آنلاین | قوانین و مقررات | ثبت شکایات

طراحی اتاق کودک در رشت

انتخاب رنگ برای دکوراسیون داخلی

طراحان معمولا برای به تصویر کشیدن و نمایش دادن رنگ های یک طیف رنگی از چرخه رنگ استفاده می کنند. البته نیاز نیست خیلی به تمام اصول چرخه رنگ پایبند باشیم اما با این حال چرخه رنگ به ما این امکان را می دهد که از رمزهای انتخاب رنگ طراحان برای طراحی دکوراسیون داخلی آگاه شویم.

برای استفاده از چرخه رنگ باید بدانید که رنگ های متضاد هم در این چرخه مکمل یکدیگر در طراحی داخلی محسوب می شوند ، که با توجه به عکس پایین به طور مثال بنفش و زرد مکمل همدیگر هستند.

 

چرخه رنگ

انتخاب رنگ اتاق خواب:

اصولا برای انتخاب رنگ اتاق خواب دست شما باز است و از رنگی که بیشتر لذت می برید برای فضای اتاق خواب خود استفاده کنید. البته به این امر توجه داشته باشید که در انتخاب رنگ ها به آرامش بخش بودن رنگ توجه بفرمایید که اتاق خواب شما یک فضای آرام برای استراحت شما باشد. بنابراین به کارگیری رنگ های ملایم گزینه مناسب تری نسبت به رنگ های پرهیجان و تنش برانگیز است.

رنگ اتاق خواب

ترکیب رنگها در فضاهای مختلف:

نیازی نیست تمام دکوراسیون داخل منزل شما از یک طیف رنگی باشد بلکه بهتر است طیف های گوناگون را در فضاهای مختلف خانه استفاده کرده و از حالت یکنواختی خارج کنید اما اگر دوست دارید از یک طیف رنگی استفاده کنید بهتر است که آن را به صورت پررنگ و کم رنگ در فضاهای مختلف استفاده کنید.

رنگ نشیمن

چگونه رنگ پرده ، مبل ، و فرش را با هم هماهنگ کنیم؟

نشیمن فضای عمومی خانه می باشد که کنتراست رنگ آن برای همه مهم است چرا که نشیمن بخشی از خانه است که تمام اعضای خانه حتی برای یک ساعت هم که شده در آن دور هم جمع می شوند پس نورگیر بودن رنگ ها بسیار مهم است ، به خصوص برای فضاهای کوچک که نباید از رنگ های تیره و تند استفاده کرد  ، به دلیل آنکه فضای شما را کوچکتر جلوه می دهد. بنابراین اگر نشیمن کوچک دارید از رنگ های روشن بهره بگیرید و اگر قصد استفاده از کاغذ دیواری را دارید از مدل های ساده و با رنگ بندی روشن  استفاده کنید زیرا کاغذ دیواری های شلوغ دیوارهای شما را به هم نزدیک تر نشان می دهد و فضا تنگ تر به نظر می رسد.

اگر از کاغذ طرح دار بهره می گیرید برای پارچه مبلی خود از طرح های ساده تری استفاده کنید و اگر برای یک دیوار به طور مثال پشت تلویزیون کاغذ شلوغ یا با رنگ تند انتخاب کرده اید بدین ترتیب برای پرده خود از رنگ ملایم و ساده استفاده کنید. اگر پرده انتخابی شما والان دار است پیشنهاد ما این است که زمینه والان و تشک های مبل شما از یک رنگ باشد و زمینه اصلی پرده شما ساده باشد.

رنگ پرده و مبل

اگر برای انتخاب رنگ و تغییر دکوراسیون منزل و یا طراحی اتاق کودک خود نیاز به مشورت دارید ، متخصصان مجموعه ساختمانی ماحی در امر دکوراسیون و بازسازی منازل و محیط کارتان همراه شما خواهند بود. اهالی اهل فن و اجرای شرکت ساختمانی ماحی  نیز برای اجرای خواسته هایتان آمادگی کامل را دارا می باشند.

مقالات مرتبط

چگونه کاغذ دیواری انتخاب کنیم

چگونه کفپوش انتخاب کنیم

آرشیو گالری تصاویر

شرکت ساختمانی در رشت