صفحه اصلیساخت آپارتمانساخت ویلاپروژه هازمینبــازسازی مهنــــدسیطراحـــی و معمـــاریفروشگاه دکوراسیون داخلیفناوری های نویندرخواست همکاریآرشیو تصاویرآرشیو مقالاتثبت سفارشارتباط با مامعرفی

شرکت ساختمانی در رشت

تلگرام اینستاگرام
خانه | ثبت سفارش آنلاین | قوانین و مقررات | ثبت شکایات

طراحی اتاق کودک در رشت

نورپردازی دکوراسیون داخلی منزل

با نورپردازی میتوانید روزهای دلگیر و تاریک زمستان را به روزهای روشن و فرح بخش تبدیل کنید.برای نورپردازی گزینه های زیادی داریم که انتخاب را مشکل می کند.نورپردازی را به سه دسته اصلی 1-نورپردازی کلی 2-نورپردازی موضعی 3-نورپردازی تاکیدی تقسیم می کنیم ، با این دسته بندی ها می توانید انتخاب بهتری داشته باشید:

در این مقاله ماحی پیشنهاداتی برای نورپردازی دکوراسیون داخلی به شما ارائه می دهد.

در آشپزخانه می توان با لامپ هایی که در سقف دفن شده اند یک نورپردازی کلی داشته باشید و بخش های با اهمیت بیشتر مانند بالای جزیره را با نورپردازی موضعی روشن تر کنید.

نورپردازی آشپزخانه

نورپردازی کلی برای همه جای آشپزخانه کافی نیست. نورپردازی غذاخوری را هرگز فراموش نکنید ، برای این بخش از لامپ هایی استفاده کنید که قابلیت کاهش و افزایش شدت نور را داشته باشد تا متناسب با موقعیت، شدت نور را تنظیم کنید.

با نورپردازی لایه بالایی کابینت ها می توانید ارتفاع آشپزخانه را بزرگتر جلوه دهید.این کار تاریکی نزدیک به سقف را از بین برده و فضا را بزرگتر می کند.

در انتخاب نورپردازی یک اتاق عملکرد آن اتاق را در نظر بگیرید، به عنوان مثال اتاق نشیمن برای استراحت و وقت گذرانی است پس نورپردازی کلی مناسب این فضا می باشد اما با این حال می توان در کنار کاناپه خود نور کافی برای مطالعه قرار دهید و یا اگر تابلویی بر دیوار آن مکان نصب شده با نورپردازی های تاکیدی آن را برجسته کنید.

نورپردازی نشیمن

اتاق خواب ها فضا های خصوصی می باشند پس نیازی به نورپردازی کلی نمی باشد ، با نورپردازی های موضعی می توان روشنایی مورد نیاز را تامین کرد.

ورودی منزل شما اولین نقطه است که توجه را جلب می کند پس به نورپردازی آن بسیار دقت کنید. برای روشن تر کردن این قسمت از لامپ هایی مانند چراغ های آویزان یا لوستر استفاده کنید.

در راهروها از نورپردازی کلی استفاده کنید و اگر تابلویی به دیوار نصب است از نورپردازی های تاکیدی استفاده کنید. در نورپردازی راه پله علاوه بر نور کلی از نورپردازی موضعی استفاده کنید تا در شب پله ها را به راحتی تشخیص بدهید.

نورپردازی ورودی

اگر در آشپزخانه خود و یا در اتاق خواب میزهای توکار دارید ، نورپردازی آن را فراموش نکنید و در صورت امکان از نورپردازی در بالای آن و در صورت امکان نداشتن از چراغ های رومیزی استفاده کنید.

همانطور که گفته شد نور عامل بسیار مهم در جلوه گری دکوراسیون داخلی منزل شماست ، مجموعه ساختمانی ماحی همیشه سعی در ارائه بهترین پیشنهادات برای نورپردازی اصولی دکوراسیون داخلی شمارا دارد و اهالی فن شرکت ساختمانی ماحی توانایی تحقق آن ها را برای شما دارا می باشند.

 

مقالات مرتبط

انتخاب رنگ برای دکوراسسیون داخلی

انتخاب کابینت و نصب آن 

انواع مختلف پله و آشنایی با آنها

 
آرشیو گالری تصاویر

شرکت ساختمانی در رشت