صفحه اصلیساخت آپارتمانساخت ویلاپروژه هازمینبــازسازی مهنــــدسیطراحـــی و معمـــاریفروشگاه دکوراسیون داخلیفناوری های نویندرخواست همکاریآرشیو تصاویرآرشیو مقالاتثبت سفارشارتباط با مامعرفی

شرکت ساختمانی در رشت

تلگرام اینستاگرام
خانه | ثبت سفارش آنلاین | قوانین و مقررات | ثبت شکایات

طراحی اتاق کودک در رشت

فضاهای مختلف یک ساختمان مسکونی

در این مقاله، ماحی قصد بر آشنایی شما با جزئیات فضا های ساختمان مسکونی  را دارد.

فضای نشیمن

فضای نشیمن

این فضا علاوه بر اینکه برای دورهم جمع شدن خانواده میباشد، بلکه برای پذیرایی از مهمان نیز استفاده می شود. برای طراحی این فضا از اشکال مستطیل، مربع و دایره که دارای طول و عرض نزدیک به هم هستند بهره برده می شود. مکان مبلمان باید به سمت نمای ساخته شده و یا تلویزیون باشد.

در خانه های سنتی از پشتی ها به عنوان مبلمان استفاده می شده که معمولا در این خانه ها با استفاده از تاقچه ها، اجسام تزئینی در معرض دید قرار می گرفته و از فضای باز میان پنجره ها نهایت بهره را میبردند.

برای دیدن طراحی های اجرا شده شرکت ساختمانی ماحی وارد این بخش شوید.

آشپزخانه

آشپزخانه

این فضا با گذشت زمان تغییرات زیادی را در خود دیده است. در طراحی آشپزخانه دسترسی به فضای پذیرایی، غذاخوری و نشیمن مورد نظر قرار می گیرد. در آشپزخانه در صورت امکان باید نور طبیعی وجود داشته باشد.

در طراحی آشپزخانه بهتر است محل قرارگیری سه وسیله اصلی (گاز-سینک-یخچال) به صورت مثلثی باشد.

برای دیدن عکس های اجرا شده آشپزخانه شرکت ساختمانی ماحی وارد این بخش شوید.

غذاخوری خانوادگی

غذاخوری

با توجه به فرهنگ هر خانواده نحوه غذاخوردن ها با هم متفاوت است، برخی از خانواده ها روی زمین و سفره و بعضی ها بر روی میز غذا میخورند. در آشپزخانه ها می توان فضایی را برای محل غذاخوری خانواده در نظر گرفت.

اتاق خواب والدین

اتاق خواب والدین

این اتاق معمولا اتاق خواب اصلی خانه می باشد که تا حدودی نسبت به سایر اتاق ها مجزا است. این اتاق شامل محل خواب، محل نشیمن، کمدهای لباس، رختکن و سرویس بهداشتی می باشد. 

اتاق خواب فرزندان

اتاق خواب فرزندان

نورگیر بودن این اتاق برای رشد فرزندان بسیار مهم است و همچنین می توان در صورت امکان سرویس بهداشتی در آن قرار داد.

برای اطلاعات بیشتر و محصولات شرکت ساختمانی ماحی  برای اتاق کودک و همچنین دیدن تصاویر طراحی شده و اجرا شده اتاق کودک وارد این بخش شوید.

سرویس بهداشتی

سرویس بهداشتی

توالت

این فضا دارای دو بخش اصلی توالت و دستشویی می باشد که باید از هم مجزا و فاصله مناسب داشته باشند و همچنین باید در این فضا پنجره و تهویه مناسب نصب شود.

حمام

نظافت و بهداشت شخصی افراد خانواده در این فضا انجام می شود که معمولا بخشی به عنوان رختکن در آن وجود دارد.

اتاق مطالعه

اتاق مطالعه

در خانه های کوچک معمولا اتاق نشیمن و یا اتاق خواب جهت مطالعه به کار گرفته می شود اما در منازل بزرگتر اتاقی جداگانه مختص مطالعه قرار می دهند و همچنین می تواند این اتاق با اتاق نشیمن ارتباط داشته باشد.

ورودی

ورودی خانه

دسترسی به ورودی ساختمان بسیار مهم است. نخستین محلی که اهل خانه و مهمان با آن روبرو می شود ورودی می باشد که باید از جذابیت کافی برای افراد برخوردار باشد.

درب ورودی معمولا از سایر درب های خانه بزرگتر بوده و دولنگه می باشد و همچنین از جنس مرغوب تری انتخاب می شود.

پارکینگ

پارکینگ

محل توقف اتومبیل و موتورسیکلت می باشد که به صورت سرپوشیده و سرباز ساخته می شود.

پارکینگ به صورت مستقل و متصل به واحد مسکونی طراحی می شود. معمولا پارکینگ در مناطق سرد در زیرزمین و فضایی بسته و در آپارتمان ها در پیلوت طراحی می شود.

موتورخانه

موتورخانه

تاسیسات سرمایشی و گرمایشی و تهویه مطبوع در این فضا قرار می گیرد. دودکش موتورخانه باید هوای نامطبوع را از موتورخانه به بالای ساختمان برده و به بیرون منتقل کند. به دلیل صدای زیاد معمولا آن را در زیرزمین و یا کنار پارکینگ قرار می دهند.

انباری

انباری

وسایلی که نیاز زیادی به آنها نیست و مدت طولانی بی مصرف می مانند را در این محل نگهداری می کنیم.معمولا در آن قفسه هایی بر روی دیوار قرار می گیرد و اندازه آن با توجه به فضای موجود متغیر است و همچنین نیازی به نور طبیعی ندارد.

مقالات مرتبط

نورپردازی دکوراسیون داخلی منزل

انتخاب رنگ برای دکوراسیون داخلی

بازسازی و نوسازی ساختمان

ساختمان

آرشیو گالری تصاویر

شرکت ساختمانی در رشت